Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wzrost przychodów Drozapolu mimo słabszego popytu

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
05-03-2012 11:49

Mimo słabszego popytu na rynku dystrybucji wyrobów stalowych spółka Drozapol-Profil zanotowała w czwartym kwartale ub. roku wzrost przychodów ze sprzedaży o 6,5 proc., które osiągnęły wartość 46,2 mln zł. Wolumen sprzedaży wyniósł 19,4 tys. ton.

W ciągu ubiegłego roku przychody spółki osiągnęły 226,8 mln zł, co oznacza wzrost o 36 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Przychody ze sprzedaży produktów zwiększyły się o 13,4 mln zł (44 proc.), dochodząc do 43,8 mln zł.
W przeciwieństwie do przychodów ze sprzedaży, poziomy marży generowane w czwartym kwartale 2011 roku nie były satysfakcjonujące. W rezultacie odnotowano stratę na sprzedaży w wysokości -2,7 mln zł. Wynik na działalności operacyjnej wyniósł -2,6 mln zł, a po opodatkowaniu -1,9 mln zł.

W całym ubiegłym roku spółka poniosła stratę operacyjną w wysokości -1,3 mln zł oraz stratę netto - 1,8 mln zł.

Mimo ujemnych rentowności spółka systematycznie zwiększa wolumeny sprzedaży, umacnia pozycje w kolejnych segmentach rynku oraz odnotowuje dobrą płynność finansową. Poprawie uległ cykl obrotu środków pieniężnych, głównie dzięki obniżeniu o 28 dni cyklu obrotu zapasów. Poziom kredytów spółki był stosunkowo niewielki, zmniejszył się o ok. 6,5 proc. i wyniósł 18,9 mln zł.

W czwartym kwartale zarząd spółki prowadził działania na rzecz zbycia zbędnego majątku - nieruchomości oraz nieużywanych linii do produkcji profili otwartych. Uwarunkowania prawne i organizacyjne spowodowały jednak, że nie udało się zrealizować w ubiegłym roku podjętych planów. Zarząd zamierza jednak sfinalizować swe plany w pierwszym półroczu tego roku. Ponadto zarząd przygotowuje daleko idące zmiany w strategii spółki w zakresie struktury kapitałowej i prawno-organizacyjnej. Rozważa także podjęcie całkiem nowej działalności w nowym sektorze o wysokiej rentowności. Jak zapewnia zarząd w czwartym kwartale tego roku działania te będą zauważalne zarówno po stronie obrotów jak i zysków.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP