Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zamet Industry, spółka z grupy Famur, w kwietniu br. złoży prospekt emisyjny

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
22-04-2011 06:21
Zamet Industry, spółka z grupy Famur, w kwietniu br. złoży prospekt emisyjny

Prospekt emisyjny Zamet Industry jest już na ukończeniu, na pewno złożymy go w KNF w kwietniu br. Do końca sierpnia br. powinniśmy być spółką notowaną na giełdzie - mówi Wojciech Wrona, prezes Zamet Industry.

Na jakim etapie jest procedura wydzielania Zamet Industry z grupy Famur?
Prospekt emisyjny Zamet Industry jest już na ukończeniu, na pewno złożymy go w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w kwietniu br. KNF powinien zatwierdzić prospekt na początku lipca, gdyby tak się stało to do końca sierpnia br. powinniśmy być spółką notowaną na giełdzie. Nie można jednak wykluczyć, że ten proces ulegnie opóźnieniu, ponieważ w ostatnim okresie do KNF trafiło bardzo dużo prospektów emisyjnych, więc gdyby zatwierdzanie naszego prospektu trwało dłużej to debiut może się przesunąć.

Jak zmieni się funkcjonowanie Zamet Industry po wejściu na giełdę?

Famur koncentruje się na górnictwie głębinowym a działalność Zamet Industry, która w Grupie Famur generowała ok. 10 proc. przychodów, była działalnością dodatkową. Kiedy będziemy spółką niezależną będziemy mieli całkowicie własną strategię działalności, będziemy niezależni np. w kwestii strategicznych planów średnio i długoterminowych oraz w zakresie kredytowania. Funkcjonując jako oddzielna grupa będziemy mogli się samodzielnie rozwijać, nie będziemy tylko dodatkowym segmentem w ramach większej grupy.

Grupa Famur informowała o wzroście zysków i przychodów w roku 2010. Jak to wygląda w przypadku Zamet Industry?

Grupa Famur nie podaje wyników finansowych poszczególnych spółek. Faktycznie dla Grupy Famur rok 2009 był nieco gorszy, ale w 2010 r. nastąpiło odbicie i poprawa wyników. W przypadku Zamet Industry było odwrotnie. Mieliśmy rewelacyjny 2009 r. za sprawą zamówień, które zostały pozyskane jeszcze w roku 2008, i były realizowane w 2009. W samym 2009 - z powodu kryzysu - nowych kontraktów było mniej i dlatego w 2010 nasze przychody były o ok. 50 proc. mniejsze niż w roku poprzednim.

Spodziewamy się, że w roku 2011 nastąpi odbicie. Oczekujemy, że lata 2012 i 2013 będą jeszcze lepsze. Zamet Industry koncentruje się na rynku oil&gas, gdzie przez ostatnie dwa lata inwestycje były wstrzymywane. Obecnie wiele projektów inwestycyjnych w tej branży ruszyło. Prognozy finansowe Zamet Industry za rok 2011 znajdą się w prospekcie emisyjnym.

Rozmawiał: Dariusz CiepielaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP