W Azji przybywa wielkich pieców

W Azji przybywa wielkich pieców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W tym roku znowu przybędzie hut w Azji. W najbliższych latach zdolność produkcyjna hutnictwa w tym regionie może wzrosnąć nawet o 100 mln ton rocznie.

Japońska agencja Yomiuri podaje, że w Chinach i Korei Południowej na dużą skalę ma w tym roku być prowadzona budowa nowych hut. Według Yomiuri spowoduje to dużą nadprodukcję stali w tych krajach, co w połączeniu ze zmniejszającym się popytem i rosnącymi cenami rudy może niekorzystnie odbić się na stanie japońskiego hutnictwa.

W Korei Południowej drugi pod względem wielkości producent na tamtym rynku, Hyundai Steel CO ma zakończyć prace przy budowie trzeciego pieca w hucie w Dangjin. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na wrzesień tego roku. Dodato kolejne 4 miliony ton do rynku o wielkości 24 mln ton.

W Chinach budowa nowych pieców ma się koncentrować w południowej części kraju. Od maja trwa w prowincji Guangxi Zhuang budowa huty koncernu Wuhan Iron and Steel, która ma rocznie produkować 10 mln ton. Podobnej wielkości hutę Baosteel Group Corporation buduje w porowincji Guangdong.

W Azji Południowo-wschodniej południowokoreańska firma POSCO we współpracy z lokalnymi producentami planuje zbudowanie 5 nowych hut. Roczna zdolność produkcyjna każdej z nich ma sięgać od 3 milionów do 20 milionów ton.

Część ekonomistów uważa, że w czasie kilku najbliższych lat zdolność produkcyjna hut w Azji ma wzrosnąć o około 100 mln ton.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!