W styczniu podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży cywilnej części HSW

W styczniu podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży cywilnej części HSW
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W styczniu 2012 roku ma zostać podpisana finalna umowa sprzedaży cywilnej części Huty Stalowa Wola chińskiej grupie Guangxi LiuGong. Pieniądze z transakcji mają być przeznaczone na unowocześnienie produkcji wojskowej - poinformował PAP Bartosz Kopyto z HSW.

Dodał, że w środę w Pekinie, w obecności prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego i wicepremiera Chińskiej Republiki Ludowej Li Keqiang'a, podpisany został dokument "Podsumowanie uzgodnień dotyczących sprzedaży Oddziału I Huty Stalowa Wola S.A.". Podpisy pod nim złożyli: prezes HSW S.A. Krzysztof Trofiniak oraz prezes grupy LiuGong Zeng Guang'an.

Jak podkreślił Kopyto, podpisanie tego dokumenty miało charakter symboliczny.

"Oto dwa istotne dla gospodarek narodowych przedsiębiorstwa: HSW oraz Guangxi LiuGong Group realizują wspólne przedsięwzięcie. Nowa spółka, która działać będzie w Stalowej Woli, połączy dorobek materialny, potencjał techniczny, produkcyjny, ludzki oraz +know how+ w zakresie biznesu maszyn budowlanych Huty z potencjałem rozwojowym i światowymi zasobami Guangxi LiuGong Group" - zaznaczył pełnomocnik zarządu HSW.

Kopyto dodał, że środki z tej transakcji zostaną przeznaczone na unowocześnienie produkcji wojskowej HSW, dzięki czemu firma ma się umocnić na pozycji krajowego lidera w przemyśle zbrojeniowym.

Wstępną umowę sprzedaży cywilnej części HSW (I Oddział) chińskiej spółce Guangxi LiuGong Machinery podpisano w połowie stycznia tego roku w Chinach. Prywatyzacja I Oddziału HSW rozpoczęła się w styczniu 2010 r.; firmę LiuGong wybrano na inwestora w trybie publicznego zaproszenia do rokowań.

Guangxi LiuGong Machinery należy do 500 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Chinach. Zatrudnia na całym świecie ok. 13 tys. pracowników. Rocznie produkuje 60 tys. maszyn.

Natomiast HSW zatrudnia ponad 2,1 tys. osób, z czego ok. 1,2 tys. pracuje w I Oddziale HSW. Cywilna część huty specjalizuje się w produkcji ciężkiego sprzętu budowlanego: spycharek, układarek rur, ładowarek kołowych i koparko-ładowarek. Poza sprzedażą na rynek krajowy, produkty HSW były lub są eksportowane do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W styczniu podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży cywilnej części HSW

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!